Genç Sağlık Sen 1. Ulusal Hemşirelik Sempozyumu Yoğun Katılımla Gerçekleşti 

Genç Sağlık Sendikası 1.Ulusal Hemşirelik Sempozyumu’nun 1.Oturumu başarıyla gerçekleşti. 

Genç Sağlık Sen 1. Ulusal Hemşirelik Sempozyumu Yoğun Katılımla Gerçekleşti 

Genç Sağlık Sendikası 1.Ulusal Hemşirelik Sempozyumu’nun 1.Oturumu başarıyla gerçekleşti. 

Kaya : “Hemşirelerimizin Hak Ettiği Mali ve Özlük Haklarına Kavuşmaları İçin Aralıksız Çalışmaya Devam Ediyoruz” 

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, açılışta yaptığı konuşmada, “Farsçada ‘kardeş’ anlamına gelen,  sağlık sisteminin en önemli yapı taşlarından olan, olmazsa olmazımız bir sağlık kuruluşunun her alanında karış karşı ter döken, emek harcayan siz değerli hemşirelerimizin hak ettiği mali ve özlük haklara kavuşmaları için çalışmaya aralıksız devam ediyoruz” dedi. Kaya, sempozyumda emeğe geçen Hemşirelik Komisyonu üyelerine katkıları için teşekkür etti. 

Kaya, sempozyumda emeğe geçen Hemşirelik Komisyonu üyelerine katkıları için teşekkür etti. 

“Hemşire Kimsesiz Hastaların Kimsesidir”

Hemşirelik Komisyonu Başkanı Mahsun Zengin ise yaptığı konuşmada, “Hemşire her ne kadar bireyin, ailenin, toplumun sağlığını, koruma ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapan, hastalık halini iyileştiren faaliyetler yürüten bir meslek olarak bilinse de, hemşire yeri geldiği zaman anne, yeri geldiği zaman baba, yeri geldiği zaman abi, abla, yeri geldiği zaman kimsesiz hastaların kimsesi olan bir sağlık grubudur” diye konuştu. 

Sempozyum Konuları 

Yoğun katılımın gerçekleştiği Sempozyumda ; Hemşirelik Mevzuat Ve Yönetmeliği, Hemşirelik Tarihi, Hemşireliğin Hak Ve Sorumlulukları, Hemşireliğin Mali Hakları, Rehber Hemşirelik Kavramı, Hemşirelerin Yaşadığı Sorunlar, Çalışma Alanlarının Hemşireler Üzerindeki Etkisi, Kadın Meslektaşlarımızın Menstral Döngü İzinleri, Mobbing konuları üzerine sunum ve konuşmalar yapılırken, toplantı sonunda soru-cevap bölümünde de hemşirelerin merak ettiği sorular yanıtlandı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Yayınlama: 31.01.2024
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.