Uğur Mumcu Saray’da anıldı

Türkiye basınının özgür kalemi Uğur Mumcu, 31’inci ölüm yıldönümünde Saray’da adının yaşatıldığı Uğur Mumcu Parkı’nda heykelinin önünde anıldı.

Uğur Mumcu Saray’da anıldı


Türkiye basınının özgür kalemi Uğur Mumcu, 31’inci ölüm yıldönümünde Saray’da adının yaşatıldığı Uğur Mumcu Parkı’nda heykelinin önünde anıldı.

GÜRLER: “MUMCU, CUMHURİYETİN SESİ OLMUŞTUR”

31 yıl önce alçakça bir saldırıyla yaşamdan koparılan araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak Çarşamba günü Uğur Mumcu Parkı’nda heykelinin önünde anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programı CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler’in konuşmasıyla devam etti. Gürler konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“ Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yılmaz savunucusu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı araştıran ve sorgulayan değerli gazeteci, yazar Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 31. Yıldönümü. Uğur Mumcu, yaşamını toplumun gerçekleri öğrenmesine adamış; Türk milletinin aydınlanması, laik, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti için mücadele vermiştir. Özgürlüğün simgesi, Cumhuriyet’in sesi olan Mumcu, Kuvayı Milliye ruhuyla yaşayan, yüreği yurt sevgisiyle dolu Türkiye’nin kaybettiği en büyük değerlerden birisidir.

Onun aydınlık fikirleri, savunduğu ve inandığı değerler laik Türk milletinin aklında ve yüreğinde sonsuza dek var olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle gerçeklerin ve doğruların üzerine korkusuzca giden, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan yurtsever, cesur gazeteci yazar Uğur Mumcu’yu 31.ölüm yıldönümünde saygı ve özlemle anıyor, nice Uğur’lar yetişmesini diliyorum.”
 

UĞUR MUMCU HEYKELİ’NE KARANFİLLER BIRAKILDI

Konuşmaların ardından Uğur Mumcu Heykeli’ne karanfiller bırakıldı. Uğur Mumcu anma etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Yavuz Candan, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Neşeli ve Yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği Saray Şubesi Başkanı Metin Durak, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Saray 2009-2014 Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Levent Köksalan, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Fevzi Çoban, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Önder Çelik, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Ufuk Uysal, Belediye Meclis Üyeleri ve Uğur Mumcu dostları katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yayınlama: 24.01.2024
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.